Skip to main content

2019 Track Results

2019 Track Results

Buff Invite
Name Event Placeing
Taylor Gardner Javelin 1st
  Discuss 4th
  Shot Put 3rd
Alexis Hansen Long Jump 2nd
  Javelin 5th
Claire Jensik High Jump 3rd
  Triple Jump 3rd
Tobi Wilber Javelin 2nd
Izzy Wheeler 1600m 6th
  3200m 4th
Emily Jensik 100m Hurdles 2nd
  300m Hurdles 1st
Halle Hartner Triple Jump 6th

Izzy Wheeler

Kaitlyn Hoge

Gracie Rhine

Tobie Wilber

4x800 2nd

Tobi Wilber

Alexis Hansen

Claire Jensik

Emily Jensik

4x400 2nd
Jama Gleue 400m 1st
Clint Callaway High Jump 4th
  Triple Jump 6th
Tyler Stindt Javelin 1st
  Shot Put 4th
  Discuss 4th
  200m 4th
Jared Baxa Long Jump 6th
Kaleb Talkington 100m 5th
Hunter Reynolds 1600m 4th
  800m 5th
Andrew Hubert 800m 6th
Josh Martin High Jump 3rd

Cody Dahl

Jama Gleue

Gunner Couture

Blake Aurand

4x800 1st

Jared Baxa

Kaleb Talkington

Nevan Benyshek

Jama Gleue

4x100 2nd

Cody Dahl

Gunner Couture

Nevan Benyshek

Jama Gleue

4x400 3rd
Lions Club (Concordia)
Alexis Hansen 400m 1st
  Long Jump 4th
Emily Jensik 100m Hurdels 2nd
  300m Hurdels 1st
Tobi Wilber Javelin 4th
  800m 3rd
Izzy Wheeler 3200m 3rd

Tobi Wilber

Kaitlyn Hoge

Gracie Rhine 

Izzy Wheeler

4x800 2nd
Jared Baxa 300m Hurdels 2nd
  Long Jump 2nd
Tyler Stindt Discus 3rd
Cody Dahl Pole Vault 2nd
Jama Gleue 400m 1st

Kaleb Talkinton

Jared Baxa 

Tyler Stindt

Jama Gleue

4x100 3rd

Jared Baxa 

Gunnar Couture 

Cody Dahl

Jama Gleue

4x400 1st

Hunter Reynolds

Cody Dahl

Gunnar Couture

Jama Gleue

4x800 1st
Washington JV
Skyler Skocny 400M 3rd
Halle Hartner High Jump 1st
Duke Morgan Shot Put 3rd
Andrew Hubert Pole Vault 2nd
Marcel Dyke 3200M 1st
Gage Alstatt 1600M 3rd
  3200M 2nd

Andrew Hubert

Duke Morgan

Carter White 

Braden Alexander

4x100 2nd

Andrew Hubert

Carter White 

Braden Alexander

 Marcel Dyke

4x400 1st
 
Alexis Hansen 400m 1st
Tobi Wilber Javelin 3rd
  800m 2nd
Izzy Wheeler 3200m 1st
Claire Jensik High Jump 3rd

Izzy Wheeler

Tobi Wilber

Gracie Rhine

Kaitlyn

4x800 4th
Jama Gleue 400m 1st
Tyler Stindt Discus 4th
Jared Baxa 300m Hurdles 2nd
Cody Dahl Pole Vault 1st
  800m 2nd
Andrew Hubert Pole vault 4th

Jared Baxa

Kaleb Talkington

Nevan Benyshek

Jama Gleue

4x100 2nd
Beloit Relays
Alexis Hansen 400m 4th
Emily Jensik 100m Hurdles 3rd
  300m Hurdles 2nd
Jama Gleue 400m 1st
Clint Callaway Triple Jump 4th
Cody Dahl Pole Vault 1st

Jama Gleue

Cody Dahl

Gunnar Couture

Hunter Reynolds

4x800 2nd

Jared Baxa

Gunnar Couture

Cody Dahl

Jama Gleue

4x400 2nd
Track
Alexis Hansen 400m  4th
Tobi Wilber Javelin 3rd
  800m 3rd
Emily Jensik 100m Hurdels 3rd
  300m Hurdels 2nd
Izzy Wheeler  3200m 2nd
  1600m 3rd
Jama Gleue 400m 2nd
Tyler Stindt Javelin 3rd
  Shot Put 4th
  Discus 2nd
Jared Baxa 300m Hurdels 3rd
Cody Dahl Pole Vault 2nd
  800m 2nd
Marcel Dyke 3200m 4th

Kaleb Talkington

Jared Baxa

Nevan Benyshek

Jama Gleue

4x100m 2nd

Blake Aurand

Clint Callaway

Andrew Hubert

Hunter Reynolds

4x800m 4th

Jared Baxa 

Gunnar Couture

Cody Dahl

Jama Gleue

4x400m 2nd